Apteki online – dobre i nie tak dobre

Oczywiście, że plusy i minusy odnoszą się do praktycznie wszystkiego w naszym życiu, a Internet z pewnością nie jest wyjątkiem. Idąc jeszcze dalej, weźmiemy pod uwagę specyficzny obszar w Internecie, w którym na pewno są plusy i minusy, jest to apteka internetowa lub raczej, apteki sieciowe oferujące sprzedaż online.

 

Apteki internetowe są różnych typów, znowu, jak w przypadku wielu rzeczy, są apteki sieciowe dobre i nie tak dobre. Oczywiście są też nielegalne apteki dostarczające leki na receptę, bez recepty, nawet bez recepty pisemnej wydanej przez lekarza na podstawie informacji zebranych w Internecie. Myślę jednak, że większość aptek spełnia ten i inne wymogi, dzięki czemu zakupy w nich są naprawdę bezpieczne.

 

Oczywiście, są tacy, którzy twierdzą, że ta metoda przepisywania nie jest to najlepsza z praktyk lekarskich. Przypuszczam, że byłbym skłonny zgodzić się, ale biorąc pod uwagę,że większość konsultacji twarzą w twarz trwa kilka minut i nie obejmuje zwykle ważnych informacji, czasem więc to, co jest wymagane przy wypełnianiu kwestionariusza online jest nawet dokładniejsze. Oczywiście nie debatujemy tutaj nad chorobą przewlekłą, gdyż ta na pewno ma za sobą setki takich konsultacji. Poza tym apteki sieciowe mogą się okazać naprawdę przydatne.

 

Co do informacji, które pacjent musi znać, aby bezpiecznie korzystać z leków na receptę, jest ich sporo. Powiedzmy, że najważniejsze jest to by apteka przekazywała jak najwięcej informacji w formie wyjaśnień na temat skutków ubocznych, dawkowania, środków ostrożności, przechowywania i przeciwwskazania. Zwykle te wiadomości większość lekarzy może przekazać pacjentowi w wyznaczonym czasie, pod warunkiem oczywiście, że dochodzi do takiej konsultacji, jednak mimo wszystko apteki sieciowe mają obowiązek przedstawienia takich informacji.

 

Tak więc, moim zdaniem, większość aptek nie pozbawia pacjenta wiedzy na temat leków – wręcz przeciwnie, przeczytane one na spokojnie w domu niejednokrotnie szybciej dotrą do człowieka, niż powiedziane na szybko u lekarza. To ważne jeśli chodzi o apteki sieciowe, bo zasadniczo każdy lek na receptę, używany nieodpowiednio w odniesieniu do zaleceń może powodować fizyczne lub psychiczne szkody dla organizmu.

 

Apteki sieciowe internetowe umożliwiają nam dostęp do leków na receptę, których potrzebujemy na co dzień – za ułamek kosztów! Tym samym umożliwia to uzyskanie leków, których człowiek potrzebuje dla swojego zdrowia, a być może nie stać go było do tej pory na ich regularne kupowanie w lokalnych aptekach. Tak to jest przerażające, że ludzie potrzebujący leków na receptę często muszą z nich zrezygnować ze względów społeczno-ekonomicznych. I to nawet ludzie o stosunkowo odpowiednich środkach finansowych często stawiają na leki, które są oferowane przez apteki sieciowe, zwłaszcza gdy dotyka choroba przewlekła lub seria chorób w krótkim czasie. Zawsze lepiej dla portfela jest zakupić wtedy leki z internetowej apteki.

 

Jednak ważne jest to, by unikać aptek internetowych, które dostarczają leków o wątpliwej jakości z wątpliwych źródeł. Podejdź do takich zakupów bezpiecznie i odpowiedzialnie, tak jak to robisz w realnym świecie.

 

Opublikowane w: apteki

Comments are closed.