Otyłość

thick-373064_1280Otyłość jest coraz częściej występującym zjawiskiem. Jedzenie e biegu, niezdrowe przekąski, słodycze, to wszystko przyczynia się do szybkiego wzrostu wagi. Co więcej wszechobecnie panujący stres, związany przede wszystkim z pracą zawodową, obawą jej utraty, stosunkami panującymi pomiędzy współpracownikami, może w znaczący sposób przyczyniać się do podjadania, a to skutkuje nadwagą. Ale otyłość to nie tylko problem dorosłej części społeczeństwa, niestety dotyka także dzieci i młodzież. Przyczyna niewątpliwie tkwi w złych nawykach żywieniowych, za które odpowiadają dorośli. Brak odpowiedniej ilości ruchu, również nie pozostaje bez wpływu na sylwetkę. Tyjemy i nie bardzo dajemy sobie z tym rady. Stosowanie kolejnych cudownych diet nie przynosi oczekiwanych efektów, a wprost przeciwnie, po krótkim okresie kiedy waga zaczyna powracać do normy, następuje efekt jo-jo i ponownie wrzucamy zbędne kilogramy.

Niestety nie wynaleziono jeszcze cudownej tabletki, która by, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki usuwała zbędne kilogramy, ale są specjalne suplementy diety, które korzystnie wpływają na proces trawienia i przyspieszają odchudzanie. Wśród aptecznych specyfików są różnego rodzaju tabletki, które działają odchudzająco, przeczyszczającą i moczopędnie. Oczywiście najważniejsze, żeby uzyskać poradę farmaceuty. Doradzi on, który ze specyfików będzie akurat dla nas odpowiedni.

Hitem wśród aptecznych preparatów wspomagających odchudzanie są te, oparte na wyciągach z zielonej herbaty. Udowodniono, że polifenole w niej zawarte, skutecznie przyczyniają się do spalania kwasów tłuszczowych. Kapsułki, tabletki, a nawet proszek wzbogacone o jej skład, są najchętniej wybierane przez osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy. L-karnityna, to kolejny składnik, najczęściej stosowany w suplementach mających za zadanie walkę z otyłością. Składnik ten przyczynia się do wyregulowania poziomu cukru we krwi, znacząco wpływa na obniżenie złego cholesterolu i przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj najlepsze efekty stosowania, uzyskuje się przy połączeniu tego składnika właśnie z wyciągiem z zielonej herbaty. Skuteczność takiej mieszaniny jest znacznie wyższa. Na uwagę zasługują także preparaty zawierające chrom. Reguluje on poczucie sytości, a także odgrywa znaczącą rolę w procesie trawienia węglowodanów. Kapsułki zawierające chrom niwelują uczucie głodu, dlatego są również chętnie stosowane jako suplement diety.

Błonnik, ananas, spirulina to również popularne składniki , które możemy znaleźć w składzie aptecznych środków stosowanych przy nadwadze. Każdy z nich ma za zadanie przyspieszyć proces trawienia i wydalania. Trzeba sobie jednak zdać sprawę z tego, że samo stosowanie suplementów nie uwolni nas od zbędnych kilogramów. Aby uzyskać zadowalający efekt kuracji odchudzającej, należy przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe, stosować niskokaloryczną dietę, a przede wszystkim postawić na ruch. Tylko przemyślane działania, wspomagane o odpowiednie apteczne preparaty odchudzające, przyniosą wyczekiwane rezultaty.

Opublikowane w: leki

Comments are closed.