Czystek- zioło o wielu zaletach

Przed lekturą artykułu warto zapoznać się z: twojogrodek.pl/Czystek-wlasciwosci-zdrowotne-i-zastosowanie

W dzisiejszych czasach coraz większe zainteresowanie budzą naturalne produkty, dzięki którym można poprawić stan zdrowia, nie narażając się przy tym na wystąpienie ubocznych skutków takiej terapii. Doskonałym przykładem jest herbata z czystka, rośliny, która od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością wśród osób dbających o siebie. Jej korzystne dla zdrowia i urody właściwości potwierdziły liczne badania, co wpłynęło zapewne na to, że czystek znany też jako róża skalna znalazł się w centrum zainteresowania.
Już wiele lat temu napar z tego zioła w celach leczniczych stosowali między innymi mieszkańcy Afryki i okolic Morza Śródziemnego. Jak się okazało później, nie mylili się co do zalet czystka. Wierzą do dzisiaj, że regularne wypijanie herbatki wydłuży ich życie i poprawi jego jakość. Napar z róży skalnej obfituje w przeciwutleniacze, dzięki którym organizm ma siłę walczyć z wolnymi rodnikami. Są to szkodliwe substancje odpowiedzialne w dużym stopniu za wystąpienie tak poważnych chorób jak nowotwory, miażdżyca czy nadciśnienie. Przeciwutleniacze znaleźć można również w czerwonym winie i owocach, jednak to w herbatce z czystka jest ich najwięcej. Inną cenną właściwością tej rośliny jest zdolność do oczyszczania organizmu z toksyn pochodzących z powietrza, żywności czy dymu papierosowego. Chodzi tu głównie o metale ciężkie.
Obok herbatki z czystka mamy do wyboru wiele innych preparatów zawierających wyciąg z tej cennej rośliny. Przygotowując napar, warto pamiętać, by zioła zalać wrzątkiem, a następnie pozostawić na około pięć minut. Możemy zdecydować się też na tabletki do ssania, które pomogą zwiększyć odporność organizmu. Zarówno herbata, jak i pastylki to dobry sposób na to, by uchronić się przed przeziębieniem czy zachorowaniem na grypę. Środki te stanowią też wsparcie dla organizmu w walce ze stanem zapalnym na przykład dziąseł. Dostępne są też napoje probiotyczne z wyciągiem z czystka, które pozytywnie wpływają na pracę jelit.
Ekstrakt z róży skalnej to składnik, który znaleźć można w wielu kosmetykach. Należą do nich przede wszystkim kremy i fluidy o właściwościach antybakteryjnych i regenerujących. Polecane są one przede wszystkim osobom mającym cerę dojrzałą, przetłuszczającą się lub ze skłonnościami do wyprysków. W drogeriach kupić można również olejki czy wody kwiatowe z dodatkiem wyciągu z czystka. Oprócz tego, że pięknie pachną, pielęgnują cerę i poprawiają jej wygląd. Pomagają pozbyć się niedoskonałości, a także działają odmładzająco. By zauważyć pozytywny wpływ czystka na organizm, wystarczy dwa razy dziennie pić herbatkę. Efekt można wzmocnić, stosując wybrane kosmetyki.

Opublikowane w: apteki

Dodaj komentarz