Sprzęt rehabilitacyjny – wypożyczać czy kupić nowy?

Różne sytuacje sprawiają, że konieczne jest skorzystanie ze sprzętów rehabilitacyjnych. Te jednak często kosztują sporo, więc nierzadko rodzić się może pytanie, czy lepszym rozwiązaniem jest zakup nowych produktów, czy wypożyczenie używanego sprzętu medycznego.

 

Czasami nie ma wyboru

Zdarza się, że dane schorzenie jest na tyle skomplikowane, że zwyczajne urządzenia nie wystarczą, by przeprowadzona mogła być skuteczna rehabilitacja. Sprzęt na zamówienie musi być nowy, ponieważ jak sama nazwa wskazuje – będzie wykonany wyłącznie dla jednego pacjenta. Pod okiem specjalisty wybiera się konkretne ortezy, wkładki ortopedyczne, gorsety, a czasami bardziej skomplikowane urządzenia, takie jak wózki inwalidzkie. Oczywiście, nierzadko w grę wchodzą sprzęty, które dotyczą spraw intymnych. Mowa o krzesłach toaletowych, kaczkach, materacach przeciwodleżynowych.

 

Sprzęt potrzebny na krótki czas

Czasami zdarza się, że pacjent na okres choroby potrzebuje sprzętu, jednak przewidziany czas powrotu do zdrowia nie jest szczególnie długi. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie używany sprzęt medyczny. Niejedna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego może być wyjątkowo pomocna, ponieważ np. za kule ortopedyczne wystarczy zapłacić jedynie kilkanaście złotych na miesiąc.

 

Bardziej skomplikowane przypadki wymagają jednak droższego sprzętu, jakim są na przykład łóżka ortopedyczne. Używane modele można wynająć nawet za niewiele ponad sto złotych na miesiąc, kiedy nowe łóżko kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Gdy chory potrzebuje go na przykład na pół roku, to szkoda przepłacać. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych może jednocześnie mieć w ofercie inne produkty na wynajem, które pomogą pacjentowi, czyli na przykład wózki inwalidzkie, wspomniane wcześniej kule ortopedyczne itd.

 

Jak zwykle wygląda wypożyczenie sprzętu medycznego?

Przede wszystkim należy skontaktować się z danym sklepem medycznym by sprawdzić, czy wymagany sprzęt medyczny jest dostępny. Zdarza się bowiem, że na stronie internetowej widnieje pewna propozycja, jednak może być ona nieaktualna. Kiedy istnieje możliwość wynajmu, to konieczne jest uiszczenie opłaty. Chodzi o kaucję zwrotną, a więc po oddaniu sprzętu będzie ona oddana. Oczywiście, jeżeli asortyment nie został uszkodzony. W takiej sytuacji sklep może oddać część lub nie oddać kaucji w ogóle. Co miesiąc należy płacić wyznaczoną przez wypożyczalnię kwotę, np. za wspomniany wózek inwalidzki – sześćdziesiąt złotych.

 

Co zrobić, kiedy kupiony sprzęt medyczny nie jest dłużej potrzebny?

Często zdarza się, że chory powrócił do zdrowia szybciej, niż zakładano. Mowa także o pozostawieniu sprzętu rehabilitacyjnego przez zmarłą osobę. W większości przypadków przetrzymywanie takiego asortymentu w domu nie ma sensu, dlatego warto go sprzedać w komisie lub na aukcji internetowej. Istnieje sporo miejsc, które prowadzą skup. Może się nawet okazać, że chętny będzie sklep, w którym kupiło się dany egzemplarz. Jeżeli jednak sprawa finansowa nie jest istotna, to na pewno niejedna fundacja z chęcią przyjmie używany sprzęt medyczny.

 

Gdzie kupić kule, wózek, łóżko itd.? Delf-sklep.pl zaprasza!

Sprzęt medyczny jest bardzo specyficzny. Zawsze powinien być dobrej jakości, ponieważ wpływa to na szybkość powrotu do zdrowia chorego i ogólny komfort życia podczas rehabilitacji. Z tego powodu warto skorzystać z oferty Delf-Sklep.pl, gdzie można zaopatrzyć się w asortyment rehabilitacyjny spełniający wszystkie potrzebne normy. Istnieje także możliwość wypożyczenia wielu sprzętów w atrakcyjnej cenie.

Opublikowane w: wyposażenie

Comments are closed.