Studia na farmacji

Farmacja studia to jeden z najcięższych kierunków studiów, o czym mówią głównie sami studenci. Studia trwają 5 lat i zakończone są egzaminem zawodowym. Podczas ich trwania młodzi ludzie zobowiązani są do poznania i wyuczenia się konkretnych zagadnień związanych z chemią, medycyną, tworzeniem mikstur oraz leków. To jednak tylko cześć ich obowiązków Podczas trwania studiów studenci zobowiązani są do odbycia praktyk zawodowych w aptekach ub też w placówkach szpitalnych. Farmacja studia to kierunek wybierany najczęściej przez osoby zafascynowane chemią oraz możliwością rozwoju w kierunku tworzenia leków. Wiele osób po farmacji jest zatrudniana w laboratoriach należących do firm farmaceutycznych. Znajomość zagadnień farmaceutycznych umożliwia również zatrudnienie w szpitalach na stanowiskach laborantów. Praca ta wymaga przede wszystkim olbrzymiej wiedzy z zakresu receptur oraz chemii.

 

Co znajdziemy w internecie wpisując frazę “farmacja studia”? Przede wszystkim strony internetowe uczelni publicznych oraz prywatnych, które oferują kształcenie na kierunkach farmaceuty oraz technika farmaceutycznego. Każda z uczelni przedstawia przede wszystkim plan zajęć oraz dodatkowe zajęcia fakultatywne. Na stronach nie brakuje również informacji o sylwetce absolwenta konkretnego kierunku oraz możliwościach zatrudnienia po pozytywnym ukończeniu kierunku. Fraza “farmacja studia” pozawala również na odnalezienie licznych komentarzy na forach farmaceutycznych, pozostawianych przez studentów oraz absolwentów konkretnych uczelni. Ich opinie mogą okazać się bardzo pomocne dla maturzystów, którzy są na etapie decydowania się, która uczelnia będzie dla nich najlepsza. Farmacja studia zdaje się być doskonałym wyborem – praca ta daje nie tylko wiele satysfakcji, ale pozwala również na rozsądne zarobki, również dla świeżych absolwentów uczelni. Korzystając z takich fraz jak “farmacja praca” czy “farmacja studia” możliwe jest również odnalezienie interesujących informacji związanych z zatrudnieniem w konkretnych województwach.

 

Fraza “farmacja studia” jest najczęściej wykorzystywana przez osoby w wieku 17-18 lat – licealiści wcześnie zaczynają interesować się zagadnieniami związanymi z oczekiwaniami uczelni. Daje im to również możliwość przygotowania się do egzaminów maturalnych lub też wewnętrznych egzaminów samej uczelni. Maturzyści chętnie korzystają w takich sytuacjach z sylabusów podawanych przez uczelnie oraz korepetycji, najczęściej dawanych przez nauczycieli akademickich. Młodzi kandydaci na studentów farmacji najczęściej miewają problemy z matematyka oraz chemią organiczną, która jest jednak obowiązkowa. Farmacja studia farmaceutyczne wymagają od kandydatów na studentów również doskonałej znajomości zagadnień biologicznych – oznacza to maturę rozszerzoną z tego przedmiotu. Osoby, które pomyślnie zdadzą egzamin na ten kierunek studiów dowiedzą się o tym w okolicach końca czerwca lub początku lipca. W tym okresie jest również prowadzona rekrutacja na studia wieczorowe lub zaoczne.

 

Opublikowane w: farmacja

Comments are closed.