Leki i inne przyczyny biegunki

Istnieje wiele różnych problemów zdrowotnych, które mogą być przyczyną Twojej biegunki. Czasami może to być po prostu to, że nasze ciała starają się wyeliminować toksyczne lub gnijące elementy żywności z przewodu pokarmowego.


Innym, jednym z głównych przyczyn biegunki może być to że nasze jedzenie jest nieco zatrute. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że to było zatrute jedzenie, ponieważ może to być po prostu łagodny przypadek. Inną częstą przyczyną biegunki jest stan nietolerancji pokarmowej. Niektórzy ludzie mogą nie być w stanie strawić pewnych składników żywnościowych takich jak laktoza. Laktoza jest to cukier w mleku. Nietolerancja pokarmowa może powodować wiele innych objawów innych, które po prostu nie są tak widoczne jak biegunka.


Wiele innych osób ma nietolerancje pokarmowe do sztucznych słodzików i środków chemicznych w żywności. Wiele osób ma nietolerancje pokarmowe do żywności, nawet nie zdając sobie sprawy, a to może powodować objawy choroby przez całe życie, jeśli nie jest to wykryte [1].


Jeśli można wyśledzić, które pokarmy i substancje są przyczyną problemu, możesz je wyeliminować z diety. Wszystko, co jest toksyczne dla organizmu może powodować biegunkę. Wiele osób ma biegunkę po wypiciu zbytniej ilości napojów alkoholowych.


Picie wody zanieczyszczonej wirusami, bakteriami lub pasożytami, powoduje biegunkę u wielu osób, które odwiedzają obce kraje z zanieczyszczoną wodą. Ich ciała nie są przyzwyczajone do tych zanieczyszczeń, więc użytkownicy mają bardzo małą tolerancję na nie

Niektórzy ludzie mogą mieć złą reakcję na jakiekolwiek leki. Antybiotyki, leki na raka, leki na wysokie ciśnienie krwi, leki zobojętniające zawierające magnez i wiele innych farmaceutyków mogą spowodować biegunkę. Jeśli masz przewlekłą biegunkę po rozpoczęciu takich zabiegów, zapytaj lekarza, czy może to być kwestia reakcji na leki.


Inna przyczyna biegunki może wynikać z nieprawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, tak jak w wypadku zespołu nadwrażliwości jelita grubego.


Choroby jelit mogą być również przyczyną biegunki. Niektóre z nich to zapalenie jelita grubego, choroba Crohna, choroba zapalna jelit, choroby trzewnej.


Również jedną z możliwych przyczyn biegunki jest oddawanie moczu, gdy czuje się parcie. Twój organizm próbuje wyeliminować nadmiar płynów. Twoje ciało będzie robić wszystko, co jego zdaniem jest konieczne, aby wyeliminować toksyny i nadmiar substancji z organizmu.
Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli masz przewlekłą biegunkę to zmienić swoją dietę.

Opublikowane w: leki

Dodaj komentarz