Suplementy poprawiające wygląd skóry, włosów i paznokci – czy warto je brać

pills-347609_1280Wszyscy chcą dbać o swoją urodę, o piękny, zdrowy i młody wygląd. Ma to szczególne znaczenie dla kobiet, dlatego często ulegają one reklamom różnych specyfików, które mają pomóc w zachowaniu urody na dłużej. Są to takie suplementy, które mogą być pomocne w zachowaniu zdrowej skóry, włosów i paznokci,. Czy jednak faktycznie warto je brać? Czy mogą one pomóc? Czy w ogóle mają one jakiekolwiek działanie? Nad tymi kwestiami warto się dobrze zastanowić, gdyż bywa z tym naprawdę różnie.

Przede wszystkim, jeśli zaobserwujemy problemy z cerą, z włosami, z paznokciami – może być to ważny objaw, świadczący o pogarszaniu się stanu naszego zdrowia. Dlatego najpierw trzeba wykluczyć jakie poważniejsze czynniki, zrobić badania krwi, takie proste badanie pomoże określić, czy przyczyna nie jest jakaś poważniejsza. To dotyczy sytuacji, gdy takie osłabienie trwa dłużej, wiąże się też z innymi objawami lub jest szczególnie nasilone. Wypadanie włosów w zwiększonej ilości może być przejściowe, związane z porą roku, ze zmianą diety, czyli może mieć dość błahe przyczyny jeśli po kilku tygodniach to się nie nasila, a ustaje – to można uznać, że był to problem błahy, kosmetyczny, jeśli jednak taki stan się utrzymuje, nasila, powiązany jest też z innymi objawami – warto wtedy wybrać się do lekarza. Pomoże on określić nam przyczyny, jakie mogły spowodować taki stan rzeczy. dlatego takie sięganie po suplementy może tylko zamaskować ten problem. Może uśpić naszą czujność.

Osłabione włosy i paznokcie, może być to czynnik wynikający ze złej diety, a co za tym idzie – z niedostatku określonych witamin i minerałów. Dlatego trzeba wybrać takie składniki, które pomogą je uzupełniać. Trzeba zmienić dietę. Z tym problemem często borykają się kobiety, które zdecydowały się na odchudzania, związane z rezygnacją z niektórych potraw, może się okazać, że taka restrykcyjna dieta, bazująca np. tylko na jednym rodzaju produktów może doprowadzić do takiego stanu rzeczy, do osłabienia włosów i paznokci. Może brakować nam ważnych składników, które decydują o ich pięknym i zdrowym wyglądzie, o ich kondycji, w związku z tym włosy i paznokcie się osłabiają.

Warto więc zanim sięgamy po takie suplementy, wyeliminować przyczynę problemu. Wzbogacić dietę w składniki, które korzystnie wpływają na zdrowie, w warzywa owoce, w tym przypadku także – w orzechy, nasiona dyni, pestki słonecznika, suszone owoce, zawierają one wiele składników, które korzystnie oddziałują na zdrowie włosów i paznokci, dobrze jest też sięgać po napary z pokrzywy i skrzypu polnego, które dostarczają cennych minerałów, odpowiedzialnych z piękny i zdrowy wygląd włosów oraz paznokci. Także dbanie o cerę, jej oczyszczanie, stosowanie odpowiednich kosmetyków – może być na pewno lepszym wyborem, niż sięganie tak od razu po suplement. Problemy z cerą, ze skórą, mogą być symptomem czegoś poważniejszego, dlatego warto wybierać takie rozwiązania, które mogą nam faktycznie pomóc w przywróceniu sobie wspaniałego wyglądu, co wymaga skoordynowanych działań.

Opublikowane w: farmacja

Dodaj komentarz