Wypadanie włosów

girl-570556_1280Wypadanie włosów to ogromny problem, nie tylko estetyczny. O bujnej czuprynie marzy nie jeden zdesperowany mężczyzna. Coraz więcej kobiet także narzeka przerzedzające się włosy. Niegdyś, to głównie osoby w podeszłym wieku borykały się z nadmiernie wypadającymi włosami. Przyczyną zwykle był proces starzenia i związane z nim efekty. Dziś na ulicach miast coraz częściej spotkać można młodych, silnych, dobrze zbudowanych mężczyzn z widocznymi zakolami lub łysiną. W czym tkwi więc problem i jak skutecznie z nim walczyć?

Przyczyn utraty włosów może być mnóstwo. Przebyte choroby i związane z tym ogólne osłabienie organizmu, brak równowagi hormonalnej, długotrwały stres, źle zbilansowana dieta, uboga w mikroelementy i witaminy. Wypadanie włosów może być również następstwem przyjmowania leków, a także uwarunkowane genetycznie. U kobiet dodatkowo okres ciąży i połogu wpływa wybitnie niekorzystnie na jakość i ilość włosów. Nieodpowiednia ich pielęgnacja, suszenie suszarką, kręcenie, a także narażanie na nadmierne działanie niekorzystnych czynników środowiska, również może skutkować ich wypadaniem. Trzeba wspomnieć także o chorobach skóry głowy, łojotok, grzybica czy łuszczyca, może niewątpliwie doprowadzić do przerzedzenia się czupryny.

Kiedy pojawiają się pierwsze objawy wypadania włosów, wyraźnie zwiększona ich ilość zostająca na przyrządach do czesania, powinna nas zaniepokoić. Ale to jeszcze nie powód do paniki. Na początek na pewno warto spróbować ogólnie dostępnych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy ze skłonnością do wypadania włosów. Udajmy się do dobrze zaopatrzonej apteki. Tam na pewno uda się nam zakupić coś odpowiedniego. Doświadczony farmaceuta zaproponuje właściwe środki pielęgnacyjne. Szampon i odżywka to podstawowe specyfiki, po które należałoby sięgnąć. Te apteczne są wyjątkowo polecane. Są wzbogacone o specjalnie wyselekcjonowane wyciągi roślinne i mikroelementy, celnie trafiające w przyczynę utraty włosów. Można się również pokusić o zakup płynów przeznaczonych do wcierania w skórę głowy. Takie preparaty będą doskonałym uzupełnieniem podstawowej pielęgnacji. Kurację na wypadanie włosów, na pewno trzeba wzbogacić o miksturę do stosowania doustnego. Tabletki będą uzupełniały niedobory witamin i mikroelementów, których może brakować w naszym organizmie. Szczególnie polecane są te wzbogacone o witaminy z grupy b, a także krzem. Doskonałe rezultaty uzyskuje się również przy stosowaniu suplementu z zawartością biotyny. Ma ona zbawienny wpływ na włosy. Oczywiście nie należy się spodziewać, że od razu uda się uzyskać spektakularne efekty. Trzeba niestety wszystkie preparaty apteczne stosować regularnie przez przynajmniej 2-3 miesiące. Nie zniechęcajmy się jeśli z początku nie będzie widocznej poprawy. Wzrost włosa odbywa się w cyklu naprzemiennym. Cebulki włosa muszą również odpocząć, aby potem pobudziły się do wzrostu. Ten proces trochę trwa. Samodyscyplina i regularne stosowanie preparatów na wypadanie włosów to zdecydowanie klucz do sukcesu.

Opublikowane w: leki

Comments are closed.